Tlačová správa 2016

FESTIVAL VÚDSTOK 2016

IMG_9251

V malebnom prostredí Bielych Karpát v obci Mostište pri Púchove sa začiatkom augusta v dňoch 5. – 6.8.2016 uskutoční v réžií občianskeho združenia MŔTVA KOSŤ 2. ročník multižánrového, nezávislého festivalu Vúdstok, ktorý čerpá inšpiráciu z kultového rovnomenného predchodcu. Programovú štruktúru festivalu bude tvoriť pestrá zmes kapiel slovenskej i českej alternatívnej hudobnej scény.

Dva festivalové dni naplnené radosťou a príjemnou atmosférou otvoria lokálne kapely a interpreti ako Juraj Vačko, Martin Kubečka či skupina Krahulec. Niektoré kapely ako Papyllon, Genuine Jacks, Seventh Weapon, Kiero Grande či Acustica de Luxe si návštevníci budú možno pamätať z minulého roka, ale v programe sa vyskytujú najmä  umelci a skupiny, ktoré u nás vystúpia prvý krát.

Tento rok svoju premiéru na našom pódiu preto zažijú napríklad z Rádia FM poslucháčom dobre známy Archívny chlapec, progresívny post punk v podaní bratislavských 52 Hertz Whale, miláčik klubovej scény Dáša vo fľaša a z festivalu Sziget si do Púchova odskočí aj indie rocková skupina Queer Jane.

Chalani z Max Bazowski, ktorí u nás minulý rok hrali ako na jednom zo svojich prvých festivalov vôbec, sa po roku vrátia na miesto činu, pričom za rok sa im toho podarilo celkom dosť. Dostať ocenenie na Radiohead awards Rádia FM, vystúpiť na najlepšom slovenskom festivale Pohoda a dokonca ich spomenul Vic Gallowy vo svojej reportáži z Pohody, ako jeden z nádených objavov na slovenskej hudobnej scéne.

Chiki liki tu-a, to je meno, ktoré snáď ani nie je treba ďalej predstavovať. Prešovská kapela, ktorá je hosťom viacerých známych festivalov, odohrala za svojich 20 rokov na slovenskej hudobnej scéne viac ako 1200 koncertov a po prvý krát tento rok vystúpi aj v púchovskej doline. Ak by si niekto predsa len nebol istý, kto vlastne títo páni sú, tu  je link na jeden z ich najväčších hitov.

Okrem skvelých kapiel na návštevníkov čaká aj sprievodný program čajovne, sledovanie nočnej oblohy teleskopom, ranné cvičenie jógy či možnosť pokochať sa výstavou diel lokálnych umelcov. Taktiež nezabúdame na gastronomické zážitky a na svoje si prídu mäsožravci aj bylinožravci, dali sme si záležať a tento rok sme pre vás pripravili pestrý jedálniček.

Že už sa neviete dočkať? To dúfame, pretože všetko toto možete zažiť za veľmi príjemnú cenu. Permanentka na všetky festivalové dni stojí 5 Eur, avšak lístky budú dostupné iba na mieste, tak sa poponáhľajte a príďte si užiť na Vúdstoku leto naplno.

Oveľa viac informácií možete nájsť na našej internetovej stránke www.vudstok.sk alebo facebookovom evente https://www.facebook.com/vudstokSK/?fref=ts kde budeme taktiež priebežne pridávať najnovšie informácie ohľadom festivalu.